خدمات

مدیریت نسخه های پشتیبان

در دنیای تکنولوژی اطلاعات، پشتیبان گیری یا Backup ،به فرایند تهیه نسخه های کپی از داده های اصلی گفته می شود که در زمان رخ دادن وقایعی از قبیل از دست دادن اطلاعات بتوان داده های اصلی را بازیابی کرد.تهیه Backup به صورت متمرکز و Centralized که به سادگی تمامی مشکلات را در سطح شبکه های کوچک و بزرگ حل می کند.این روش را می توان با اختصاص یک سرور مجزا با هارد و ظرفیت بالا فقط برای Backup گیری در شبکه پیاده کرد.روش دیگر استفاده از دستگاههای مخصوص این کار است با ظرفیتها،امکانات، و هزینه های مختلف قابل تعریف در شبکه بوده و نیاز به خرید یک سرور با مشخصات بالا برای Backupگیری را در بسیاری از موارد جبران

راهکار System Center

راه کار System Center یک راه کار مدیریتی جامع جهت مدیریت سرتاسر مرکزداده از کلاینت ها تا تجهیزات شبکه و محیط های فیزیکی و مجازی می باشد و با استفاده از این راه کار جامع و مدیریت خودکار، واحد IT می تواند سرویس کارآ تر و مناسب تری ارائه نماید. این سیستم دارای هزینه پایین ، بازگشت سرمایه و کارآیی بالا می باشد از این رو System Center به عنوان یک راه کار جامع مدیریتی، می تواند جهت رسیدن به ارزش در ایجاد یک زیر ساخت IT چابک، انتخاب هوشمندانه ای محسوب گردد.

راهکار VOIP

آیا هرگز به این اندیشیده اید که چرا مکالمات تلفنی بین کشورهای دور دست گاهی حتی از مکالمات درون کشوری نیز ارزانتر هستند و کیفیت بالاتری نیز دارند؟ این به خاطر استفاده از فناوری ویپ است. امروزه فناوری VoIP و یا انتقال صوت بر روی شبکه (Voice over IP)، سیستم های تلفنی سنتی را به چالش کشیده است.VoIP  نه تنها ارزانتر و پایدار است بلکه امکانات دیگری مانند ترکیب با سرویس های کامپیوتری و اینترنتی دارد.

مجازی سازی

آیا تا کنون به راه های استفاده بهتر از سخت افزارهای موجود فکر کرده اید؟
چگونه میتوان بدون وقفه در سرویس دهی ، یک سرویس را از یک سرور به یک سرور دیگر منتقل نمود؟
همه ی اینها سوالاتی هستند که با مجازی سازی پاسخ داده می شوند .سرویس دهنده های مجازی، سرویس دهنده هایی هستند که وابستگی آنها به سخت افزار به حداقل رسیده است. با استفاده از سرویس دهنده های مجازی، لایه ای واسط بین سیستم عامل و سخت افزار سرور قرار می گیرد و در نتیجه باعث افزایش بسیار زیاد پایداری سیستم می شود. 

مجازی سازی میز کار

شرکت ها امروزه درگیر مسئله ی دشوار میزکار شده اند. از یک سو، سازمان هایIT تحت فشار هزینه های جانبیِ انطباق، مدیریت، و امنیت هستند و از سوی دیگر با پارادایم محاسبات کامپیوتر محور دست و پنجه نرم می کنند. حال آنکه رفع این معضل نه تنها بسیار -پرهزینه می باشد، بلکه مانع از پاسخ دهی سریع کامپیوترها در یک تجارت پویا می شود.